Jaa artikkeli: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInDigg thisShare on RedditShare on Tumblr

Higher Welfare Spares Farmers’ Blushes.

Belgialainen eläinjärjestö järjestää kampanjan karjujen kastrointia vastaan, jossa he kehottavat miehiä olemaan perjantain ilman kalsareita. Siitä mallia Suomeen. Hyvät miehet, liittykää kampanjaan! Antaa heilua.

Hyvinvointistandardit ovat Briteissä todella edellä Suomea. Kuluttajat ovat valistuneita ja jopa koulun massaruokalassa voi aivan hyvin kysyä kokilta: “Anteeksi, mutta ovatko munat vapaiden kanojen?”. Kukaan ei loukkaannu kun ruuan alkuperästä ollaan kiinnostuneita. Siellä näkee myös todella hienoja luomusikaloita, joissa siat kasvavat ulkona kokonaan laajoilla alueilla.

Jaa artikkeli: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInDigg thisShare on RedditShare on Tumblr
Jaana on EmailJaana on FacebookJaana on Linkedin
Jaana
Eläinten käytösneuvoja BSc, MSc @ Eläinkoulutusblogi
Uhittelu, ryntäily, merkkailu, rikkinäiset esineet... lista on loputon. Silti eläinten käytösongelmiin löytyy lähes aina ratkaisu jonka avulla voitte elää rakkaan lemmikkisi kanssa sulassa sovussa monia onnellisia vuosia. Olitpa sitten koiran-, kissan- tai hevosen omistaja, olet tervetullut blogiini!

Mitä mielessä?